Szkoła

Konkurs "Ocalić od zapomnienia"

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej XVII edycji Konkursu Powiatowego „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”.

Na terenie gmin Milanówka, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa, Podkowy Leśnej, Nadarzyna i innych gmin Mazowsza jest wiele zaniedbanych, czasem wręcz zrujnowanych obiektów architektury. Zdewastowane przez ludzi – zachowały jeszcze ślady urody. Inne, opuszczone przez użytkowników, zostały wzięte we władanie przez przyrodę. Utrwalmy te miejsca, namalujmy je, opiszmy. Zwróćmy na nie uwagę, póki jeszcze istnieją –a może przyczynimy się do ich ocalenia.

Warto także pamiętać o „Wielkich Zapomnianych”, ludziach, którzy przez swoje działania, czyny i postawy wzbogacili naszą Małą Ojczyznę. Żyją między nami lub odeszli, skromni bohaterowie, których ślady pozostają w pamięci ludzkiej. Należy je utrwalić i przekazać, by nie uległy zapomnieniu.

W tym roku czekamy na prace uczniów z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum. Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: praca plastyczna, tekst literacki i prezentacja multimedialna. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w dołączonym Regulaminie oraz w Instrukcji składania prac.

Informujemy, że termin nadsyłania prac to 4.03.2019, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w kwietniu.

Zapraszamy do współpracy!

Koordynatorki konkursu

Dorota Łempicka i Ludmiła Wdowiak Żerańska

Copyright © 2012 Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku